Пожежа в дельті Дністра, пошкоджено 13 гектарів заповідника

Пожежа в дельті Дністра, пошкоджено 13 гектарів заповідникаВ Одеській області горить заповідне урочище «Дністровські плавні».

За словами еколога Івана Русєва, пожежа почалася приблизно о 13 годині 16 квітня з боку заплавного лісу, ближче до села Красна Коса поблизу Дністровського лиману.

«Південний вітер відвів вогонь в очеретяні зарості заповідної зони Нижньодністровського національного природного парку, де вже гніздяться великі білі чаплі, сірі гуси, лебеді-шипуни, качки», – підкреслив він.

Еколог припускає, що пожежа торкнулась і частини молдавських плавнів: «Ближче до ночі, вогонь, охопивши величезну заповідну площу дельти Дністра, все більше розгорявся, завдаючи непоправної шкоди. Причини пожежі поки не встановлені, однак, швидше за все, це було зроблено навмисне, оскільки випадковому перехожому, там робити нічого», – додав Русєв.

За оперативною інформацією ДСНС України, до 22-ї години вогонь охопив близько 13 га. «Пожежу було ліквідовано пожежно-рятувальними відділеннями в 02:30 17 квітня», – йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Детальніше читайте на УНІАН

Детальніше читайте на УНІАН