За для отримання інформації про рух коштів на рахунках, у системі електронного адміністрування ПДВ – подайте запит

Фахівці Головного управління ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що відповідно до пункту 2001.5 статті 2001 Податкового Кодексу України, з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов\’язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду.
На запит платника податку надсилається електронне повідомлення про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку.
Згідно з пунктом 2001.6 статті 2001 ПКУ центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету/на поточний рахунок та реквізити поточного рахунку платника (у випадку подання заяви платника на повернення коштів на такий рахунок). На підставі такого реєстру, протягом п\’яти робочих днів після граничного терміну, встановленого Податковим Кодексом для самостійної сплати платником сум податкових зобов\’язань, здійснює таке перерахування до бюджету/на поточний рахунок платника податку.
На сьогодні інформація щодо сум, які перераховані з електронного рахунку платника до бюджету в рахунок погашення податкових зобов’язань з податку на додану вартість за результатами відповідного звітного періоду, відображається в \”Електронному кабінеті платника податків\”.
Дане роз’яснення, щодо інформування платника податку на додану вартість, про перерахування коштів з електронного рахунку платника, викладене в листі ДФС Українивід 01.12.2015 р. N 25673/6/99-99-19-03-02-15.