Чернівецькі податківці нагадують Дідам Морозам про сплату податків

Чернівецькі податківці нагадують Дідам Морозам про сплату податківНа порозі Новий рік та Різдвяні свята. Кожен зустрічає ці свята з яскраво прикрашеною лісовою красунею, а до діток, на замовлення батьків, приходять “Дід Мороз” та “Снігуронька”.

Не обходиться і без казкових героїв Новорічних свят та “живої” музики в ресторанах і кафе, де проводяться зустрічі Нового року та корпоративні вечірки. Власники розважальних закладів, оплачуючи надані розважальні послуги, повинні виконати роль податкового агента, тобто утримати й перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб. До того ж, відобразити суму винагороди у формі №1ДФ з ознакою доходу «102».

Послуги “Діда Мороза” та “Снігуроньки” теж не є безкоштовними. ДПІ у м. Чернівцях звертається до всіх талановитих людей, які виконують ролі “Діда Мороза” та “Снігуроньки”, що будь-який дохід, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку підлягає оподаткуванню. Запрошуємо усіх, хто отримав неоподатковані доходи від продажу ялинок, надання послуг “Діда Мороза”, “Снігуроньки”, музичного супроводу свята, задекларувати отримані доходи та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб, або зареєструвати підприємницьку діяльність. У разі надання таких послуг у межах підприємницької діяльності податок сплачується в залежності від обраної системи оподаткування.

Увага! Дід Мороз та Снігуронька, не забувайте, що фізична особа, яка протягом року отримує дохід за надані послуги від іншої фізичної особи, зобов’язана включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 20% в залежності від розміру доходу.
Державна податкова інспекція у м. Чернівцях бажає усім святкового настрою без податкових наслідків!

Консультації щодо правил оподаткування можна отримати у Центрі обслуговування платників податків.