Заява Чернівецької «Свободи» стосовно провокацій міжнаціонального характеру на Буковині

Свободівці Буковини звертаються до мешканців Чернівецької області – жодним чином не піддаватися провокативним закликам окремих осіб, груп впливу та високопосадовців, які спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Адже зараз певні особи, під впливом зацікавлених у конфлікті угрупувань, намагаються штучно посіяти між українцями та румунами розбрат.
Упродовж кількох тижнів, на рівні Чернівецької області нагніталася інформаційна колотнеча. Метою таких дій було втягнення у протистояння громадських діячів, депутатів та чиновників Буковини та спровокувати ворожі настрої у середовищі різних громад .
Громадські організації, в тому числі й «Майдан», статутні засади яких передбачають намір запровадження контролю буковинської громади за високопосадовцями представницької та виконавчої влади(свідомо чи несвідомо) були втягнуті у даний процес
Свободівці завжди відстоюють державницьку позицію та принцип відповідальності кожного громадянина (особливо,народних обранців, високопосадовців та держслужбовців). У випадку порушення законодавства, через набуття громадянства іншоїкраїни, повинна надатися вичерпн аправова оцінк адіям осіб. Таку інформацію подають компетентні у цьому питанні органи. Наразі, недостовірна інформація розповсюдилась по ЗМІ, що й спричинило конфлікт.
У цьому контексті,відкрито засуджуємо штучні заклики та дії громадських активістів, зокрема Ігоря Жижияна, стосовно нібито утисків румунського населення в Чернівецькій області, які призвели до перекриття доріг. Такі непродумані та небезпечні діїможуть призвести до непотрібних міжнаціональних протистоянь, тому мають отримати правову оцінку відповідних служб та органів.
Задля збереження цілісності держави, закликаємо громадських активістів, політиків, високопосадовців негайно припинити інформаційну істерію та не створювати штучні прецеденти для міжнаціональних протистоянь.
Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»

peredplata