У Чернівцях продають підакцизні товари майже 600 підприємців

Як розповіла начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ДПІ у м. Чернівцях Людмила Осадчук, на обліку в ДПІ у м. Чернівцях перебувають 587 платників акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами ( у т.ч 136 юридичних та 451 фізична особа).
Упродовж січня 2016-го року бюджет Чернівців отримав 10,7 млн. грн. акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Найбільше податку у січні 2016-го року отримала місцева казна від продажу алкогольних напоїв – 4,5 млн. грн., або понад 42 відсотки у структурі надходжень з роздрібного акцизу. Надходження від реалізації тютюнових виробів склали 3,2 млн. грн., а від реалізації нафтопродуктів – 3,0 млн. грн.».
Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII, яким запроваджено наступні ставки акцизного податку: для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну залишається незмінною — у розмірі 5%; а для пального складатиме 0,042євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.
Серед новацій податкового законодавства 2016 року – запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документу. Така накладна складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.
Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне.
Акцизні накладні діятимуть аналогічно до податкових накладних з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям та реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних. При ненаданні акцизної накладної або порушення правил її складання, покупець матиме право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування.
Норми про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.
Докладніше про це у листі ДФС України від 21 січня 2016 року №1903/7/99-99-19-03-03-17 «Про порядок декларування акцизного податку».
Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях

peredplata