На території Чернівецької області ліквідовано всі склади непридатних отрутохімікатів

Координацію природоохоронної роботи в регіоні, посилення контролю за використанням водних ресурсів обговорено на засіданні колегії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області. В результаті скоординованих дій з видалення та утилізації хімічних засобів захисту рослин ліквідовано чотири склади непридатних та заборонених пестицидів і агрохімікатів. На сьогодні непридатні отрутохімікати на території області не обліковуються, повідомляє прес-служба ОДА.

Щорічно на Буковині утворюється 355 тис. тонн відходів, з яких майже 177 тис. тонн в місті Чернівці, у районах області – 178 тис. тонн. Низький відсоток повторного використання відходів призводить до надмірного розміщення їх у навколишньому природному середовищі, що в комплексі з невпорядкованістю відповідно до вимог санітарно-екологічної безпеки загальносільських сміттєзвалищ спричинює засмічення та забруднення землі і водних ресурсів. Стан експлуатації сміттєзвалищ потребує поліпшення практично у всіх районах області, але найбільше занепокоєння викликають стихійні сміттєзвалища вздовж потічків та річок, відзначив Борис Баглей. На часі вирішення питання здійснення контролю за діяльністю об’єктів поводження з відходами, організації ведення обліку утворення, переробки, знешкодження, утилізації та видалення відходів, їх паспортизація, розробка схем санітарного очищення населених пунктів.

На колегії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області відзначено, що торік фахівцями управління погоджено 2 тис. 245 проектів відведення земельних ділянок загальною площею 862 га, відмовлено – 16 загальною площею 3,5 га через нецільове відведення для обслуговування житлових будинків та сільськогосподарських потреб у прибережних захисних смугах в місті Чернівці, Сторожинецькому, Заставнівському та Кельменецькому районах.

peredplata