Найрозумінші діти на Київщині, Львівщині та Прикарпатті

Найрозумінші діти на Київщині, Львівщині та ПрикарпаттіНайбільше абітурієнтів, що мають максимальні 200 балів, у Києві, Львівській та Івано-Франківській областях

В Україні закінчилася “сесія” зовнішнього незалежного оцінювання. Уникаючи порівняння з минулорічною кампанією, фахівці Українського центру оцінювання якості освіти загалом задоволені рівнем ЗНО. За попередніми підсумками, його учасники найкраще знають математику, українську мову та історію України. Найбільше ж абітурієнтів, які набрали по 200 максимальних балів з різних предметів, у Києві, Львівській та Івано-Франківській областях.

Цього року вступна кампанія особлива, адже охочих оцінити свої знання і відповідно вступити до вишів мало не удвічі менше, ніж торік, — далася взнаки незначна кількість випускників-2011 через реформи в середній школі. Як повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева, найкращі результати абітурієнти показали з математики. Для участі зареєструвалося 165 510 осіб, а писали роботи 145 510. І лише сім відсотків з них не набрали “прохідних” 125 балів, що потрібні для подачі сертифікатів до вишів. 230 осіб здали тести на “відмінно”, тобто мають по 200 балів. З української мови їх набрали 138 учасників, а з історії України — 85. Найвищі результати в абітурієнтів Києва, Львівської та Івано-Франківської областей.

Як повідомила Ірина Зайцева, на тест із російської мови, яку цьогоріч можна було здавати вперше, з’явилося найменше абітурієнтів з тих, хто зареєструвався. На офіційному сайті центру вказано, що з 5 458 осіб в оцінюванні взяли участь 3371, тобто 61,8 %, тоді як з інших предметів цей показник становив у середньому 80 %. За словами Ірини Зайцевої, через неявку абітурієнтів на ЗНО з різних предметів витрати сягнули понад 865 тисяч гривень. А ось обіцяного міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником експериментального дворівневого тестування в рамках ЗНО наступного року не буде, бо у 2012-му через проведення футбольного чемпіонату Європи та велику кількість абітурієнтів такі експерименти будуть недоцільними. Пілотний проект із запровадження дворівневого тестування на зовнішньому незалежному оцінюванні може бути реалізований у 2013 році, вважає Ірина Зайцева. Водночас, за її словами, протягом цих двох років триватиме підготовка до такого тестування.
Наталка МАРКІВ Хрещатик
P.S. Галичани завжди славилися потягом до знань. І вони не ті \”вуйки з полонини\”, як їх зневажливо називав янучар-міністр Дмітрій Табачнік.

peredplata