Чернівчани сплатили більше шести мільйонів податкових боргів

Упродовж першого кварталу цього року чернівецькі боржники повернули бюджету 6,5 млн. грн. (до державної скарбниці – 2,4 тис. грн., до місцевої – 4,1 млн. грн.), що майже на два мільйони більше, ніж минулого року.
Цього року боржникам було направлено 257 податкових вимог, 57 інкасових вимог на стягнення коштів з розрахункових рахунків підприємств – боржників, у податкову заставу описано майнові активи 8-ми підприємств на загальну суму – 8,1 млн. грн.
В рахунок погашення заборгованості по виконавчих провадженнях зведений бюджет отримав 2,1 млн. грн.
Чернівецька ОДПІ нагадує платникам, які за об\’єктивними причинами накопичили податковий борг, що вони можуть скористатися процедурою розстрочки. Для цього суб\’єкт підприємництва має право звернутися до контролюючого органу із відповідною заявою.
Підставою для відстрочення грошових зобов\’язань або податкового боргу платника податків є надання ним доказів, що свідчать про наявність дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення або накопичення податкового боргу, а також економічного обґрунтування про можливість погашення податкової заборгованості.
Звертаємо увагу, що своєчасна та в повному обсязі сплата нарахованих зобов’язань упереджує застосування до боржників заходів примусового стягнення податкового боргу.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ