Чернівецькі страхувальники перерахували до казни майже чверть мільярда ЄСВ

Упродовж чотирьох місяців цього року платники податків столиці Буковини сплатили 243,4 млн. грн. єдиного соціального внеску. Лише у квітні казна поповнилась на 66,1 млн грн.
Чернівецька ОДПІ нагадує, що Законом України від 24.12.2015 р. № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року знижено загальну ставку нарахування єдиного соціального внеску до 22%.
Надходження ЄСВ прямо пропорційно залежать від рівня заробітної плати найманих працівників. Натомість негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету, є «тіньова» зайнятість та «конвертні» зарплати.
Бажаючи збагатитися за будь-яку ціну, окремі працедавці свідомо ігнорують закони, розраховуючись із найманими працівниками, документально показують виплату мінімальної заробітної плати для мінімізації сплати податків, чим позбавляють людину соціальної захищеності. Адже працівник, що отримує заробітну плату у «конверті», втрачає право на достойну пенсію у майбутньому, на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності і пологах, декретні виплати; позбавляє себе виплати допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством.
Одержання заробітної плати «в конверті» це, насамперед, удар по пенсійних заощадженнях громадян, а відсутність трудового договору зовсім позбавляє працюючих пенсійного стажу.
Чернівецька ОДПІ нагадує, що підприємці, які використовують неоформлену найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (1378Х30=41340,0 грн.) за кожного такого працівника.
Запрошуємо працедавців працювати у рамках закону, а тим, хто обирає ризиковий тіновий шлях, слід бути готовими сплатити значні кошти.
Небайдужих громадян просимо повідомляти про випадки порушень трудового законодавства. Чекаємо письмових звернень за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ