З незаконного обігу буковинські податкові міліціонери вилучили підакцизних товарів на суму понад 4,6 мільйони гривень

Підсумовуючи досягнення слідчого управління фінансових розслідувань та оперативного управління фіскальної служби Буковини перший заступник начальника – полковник Сергій Гакман повідомляє, що в Єдиному реєстрі досудових розслідувань впродовж чотирьох місяців цього року обліковано 25 кримінальних правопорушень.

З числа зареєстрованих кримінальних проваджень, левову частку складають за ст. 212 КК України ( ухилення від сплати податків) – 11 справ; трохи менше за ч. 1 ст. 204 КК України (виготовлення, зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів) – 10; за ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України (підробка офіційних документів) – два; по 1 за ч. 1 ст. 199 КК України (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, з метою збуту або збут марок акцизного податку України) та за ч. 1 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво).

До суду від початку 2016 року направлено провадження за вчинення 9 кримінальних правопорушень та вручено 14 повідомлень про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень.

За словами полковника Сергія Гакмана, головною оцінкою роботи податкової міліції є відшкодування завданих державі збитків згідно порушених кримінальних справ. У закінчених провадженнях збитки складають 2,1 млн. грн., які відшкодовано повністю.

Не менше примітним фактом є те, що податковими міліціонерами впродовж січня-квітня 2016 року з незаконного обігу вилучено товарів на понад 4,6 мільйони гривень, серед яких 99 відсотків складають підакцизні товари. Загалом реквізовано 111,8 тис. пачок тютюнових виробів, 1976,9 дал спирту, 192 дал лікеро-горілчаних виробів, півтори тони паливно-мастильних матеріалів та один автомобіль.

Серед резонансних порушень, виявлених останнім часом податковими міліціонерами, є ліквідація діяльності 2 «підпільних» цехів, де виготовляли лікеро – горілчаний «фальсифікат» та розслідування кримінального провадження по факту умисного ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб.
Так само, податкові міліціонери зруйнували «схему» ухилення від сплати податку на додану вартість на суму близько 1 млн. грн., організовану одним із буковинських платників податків. До речі порушники уже визнали свою вину та сплатили усю належну суму до бюджету.

Окрім того, в квітні цього року ході досудового розслідування кримінального провадження по викритому у 2014 році «конвертаційному» центру встановлено наявність достатніх доказів у створенні фіктивного підприємства та оголошено підозри двом мешканцям області.

«Податкова міліція фіскального відомства Буковини й надалі в межах своїх повноважень буде протистояти кримінальним махінаціям, щоб викорінити «тіньовиків», які створюють недобросовісну конкуренцію та заважають чесно працювати сумлінним платникам податків, а також задля збільшення надходження податків до бюджету держави від реалізації доброякісної продукції» – підкреслив Сергій Гакман.

Новини Партнерів