За серпень по ПДВ звітуємо за новою формою

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що подання декларації з ПДВ, яка враховує зміни, внесені з 1 липня 2016 року наказом Мінфіну від 25.05.2016 р. № 503, вперше має здійснюватися:
• за звітний період серпень 2016 року (граничний термін подання – 20.09.2016 р.),
• IV квартал 2016 року (граничний термін подання 10.02.2017 р.).
Нагадуємо, що додатки 2 (Д2) та З (ДЗ) до декларації з ПДВ викладено в новій редакції, яка передбачає спрощення порядку заповнення податкової звітності та розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом в розрізі постачальників тільки у тій частині такого від’ємного значення, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Така деталізація здійснюється в таблиці 2 \”Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України\” додатка З (ДЗ) до декларації з ПДВ.
Деталізація від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом, яка переноситься до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється лише в частині періодів її виникнення. Такі дані відображаються в додатку 2 (Д2) до декларації з ПДВ.
При заповненні як додатка 2 (Д2), так і таблиці 2 додатка З (ДЗ) до декларації доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким ПЗ поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту у хронологічному порядку його виникнення – від найдавнішого до найновішого. З огляду на це, у графі 2 таблиці 2 додатка З (ДЗ) рекомендується вказувати ІПН контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ

peredplata