Підприємцям розповідали про ризики нелегальної праці

Вже традиційними стали зустрічі працівників Чернівецької ОДПІ з приватними підприємцями ринків столиці Буковини. Нещодавно фахівці відділу організації роботи черговий раз зустрілись із підприємцями, щоб роз’яснити, що погоджуючись на неофіційні умови праці, люди втрачають не лише страховий стаж і соціальний захист, а й право на гідну пенсію у майбутньому.
Крім перевірок, які проводять податківці, інформація про порушників трудового законодавства передається до територіальних органів із питань праці. В результаті, – так званий працедавець, крім донарахованих зарплатних податків і штрафної санкції у розмірі 25 відсотків від донарахованої суми, буде зобов’язаний сплатити фінансові штрафи за порушення трудового законодавства.
Суми штрафів до працедавців за недотримання мінімальних гарантій з оплати праці (допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають значних розмірів – від 14500 грн. до 43500 грн. за кожного «сірого наймита».
Підприємцям також презентували і тематичний буклет «Невиправданий ризик нелегальної праці».
Такі зустрічі демонструють, що чернівецькі підприємці налаштовані на взаєморозуміння, адже серйозні порушення законодавства краще випередити та уникнути, маючи надалі імідж платника з позитивною податковою історією.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ

Новини Партнерів