Швейцарці відкриють в Чернівцях перший вітапаркур

Сьогодні міський голова Олексій Каспрук зустрівся з делегацією з міста Беллінцона (Bellinzona) (Швейцарія) на прохання швейцарської федерації “Soroptimist International” (SI). Керівник делегації пані Ема Бруньолі (Ema Brugnoli) повідомила про цілі візиту у Чернівці, пов’язані із урочистим відкриттям «Першого Буковинського Вітапаркуру», генеральним спонсором якого виступив жіночий клуб SI Беллінцони, а виконавцем проекту – їх чернівецькі колеги. Пані Бруньолі підкреслила, що без допомоги з боку керівництва міської ради здійснення проекту було б неможливим.

Окрім цього, сторони обмінялись думками щодо ролі міських громад Чернівців та Беллінцони у здійсненні підтримки об’єктів культурно-історичної спадщини, зокрема, автентичної будівлі Чернівецького державного університету, а також відомих замків Кастельгранде (Castelgrande), Монтебелло (Castello di Montebello), Сассо Корбато (Castello di Sasso Corbaro), а також романського храму Сан-Бьяджо (San Biagio) у Беллінцоні. Усі ці будівлі Беллінцони були включені до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2000 році.

Беллінцона – найбільш італійське місто Швейцарії, яке розташовано на перетині традиційних торгових шляхів. Фінансова допомога ЮНЕСКО та ЄС дозволила суттєво збільшити потік туристів, що перетворило цю галузь на основне джерело поповнення бюджету міста.
Сторони домовились про подальші контакти з метою обміну досвідом залучення європейського фінансування у проекти з підтримки у належному стані об’єктів історичної спадщини.

Пані Ема Бруньолі запросила міського голову на офіційне відкриття «Першого Буковинського Вітапаркуру», яке відбудеться у суботу, 27 серпня о 10-й годині ранку у парку «Жовтневий».