У Чернівцях працюють майже 2 тисячі касових апаратів

Як розповіла заступник начальника управління обслуговування платників Чернівецької ОДПІ Інна Харченко, станом на 1 вересня представники чернівецького бізнесу використовують 1988 зареєстрованих одиниць касової техніки. Упродовж восьми місяців цього року в Центрі обслуговування платників податків зареєстровано 597 реєстраторів розрахункових операцій та 2238 книг обліку розрахункових операцій.
Загалом на 01.09.2016р. на обліку в Чернівецькій ОДПІ перебувають 2259 РРО (у тому числі 1988 РРО в обласному центрі та – 271 у Глибоцькому районі).
Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що вони зобов’язані застосовувати РРО, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
«Не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію та використовуються суб’єктом господарювання, до закінчення строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років»,- зазначила посадовець.
У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний, за наявності технічних можливостей, здійснити доопрацювання РРО.
ДФС України наказом від 16.06.2016 N535 затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена. До Реєстру увійшла 141 модель касових апаратів.
Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ

peredplata