До податкової жаліються ошукані працівники та сусіди

Як повідомила завідувач сектору розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Чернівецької ОДПІ Ольга Бурла: «упродовж десяти місяців цього року до Чернівецької ОДПІ надійшло 2711 звернень від мешканців обласного центру. Найчастіше чернівчани звертаються за довідками про доходи,- таких звернень цьогоріч було 2306. А от серед заяв містян лідирують заяви про зарплати «у конвертах» та прохання перевірити чи справно сплачують податки за оренду нерухомого майна. Цього року фахівці Чернівецької ОДПІ вже розглянули 59 таких заяв. Найчастіше до податківців пишуть ошукані працівники, або ж сусіди».
Здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, це може бути й кімната у квартирі, власне, сама квартира, гараж, дачний будиночок тощо, юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна.
На жаль, іноді громадяни забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню.
Особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм визначає стаття 170 Податкового кодексу. Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок на фоходи фізичних осіб за ставкою – 18% та 1,5% військового збору.
Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображаються орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за адресою платника податку.
Чернівецька ОДПІ просить небайдужих громадян повідомляти про випадки порушень податкового законодавства. Чекаємо письмових звернень за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 200-А.