Визначені умови оплати праці журналістів державних і комунальних ЗМІ

Визначені умови оплати праці журналістів державних і комунальних ЗМІУряд ухвалив постанову «Про умови оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації».

Постановою затверджується перелік посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів секретаріату (апарату) відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування та порядок обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років журналістам державних і комунальних засобів масової інформації та державних інформаційних агентств.

Постановою передбачається встановлення журналістам державних і комунальних засобів масової інформації інших видів надбавок, доплат, авторських гонорарів та премій відповідно до колективного договору з урахуванням норм генеральної та галузевої угод у межах коштів, передбачених на оплату праці.
Відповідно до постанови розмір посадового окладу головного редактора (редактора) державного або комунального друкованого ЗМІ та керівника державної телевізійної, радіомовної та телерадіомовної організації встановлюється на рівні посадового окладу заступника керівника секретаріату (апарату) відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування, який є засновником або співзасновником такого ЗМІ чи організації.

Постановою також передбачається щомісячна надбавка за вислугу років журналістам державних та комунальних ЗМІ на рівні 3% посадового окладу за кожен календарний рік стажу роботи, визначеного згідно з порядком обчислення стажу роботи, але не більше ніж 50% посадового окладу.

Реалізацію акта буде здійснено в межах коштів, передбачених на оплату праці працівників у кошторисах відповідних засобів масової інформації. Реалізація проекту акта потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету України та місцевих бюджетів у сумі близько 120, 0 млн. грн. у розрахунку на рік, про яке йдеться в пропозиції Міністерства фінансів.

Нагадаємо, права, повноваження, економічні та організаційні засади державної підтримки журналістів визначає Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Згідно з статтею 14 цього закону заробітна плата керівника редакції друкованого засобу масової інформації, керівника телерадіоорганізації не може бути нижчою від заробітної плати заступника керівника органу державної влади, який є засновником (співзасновником) цього засобу масової інформації. У випадках, коли засновником (співзасновником) засобу масової інформації є орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, заробітна плата керівника редакції друкованого засобу масової інформації, керівника телерадіоорганізації не може бути нижчою від заробітної плати заступника керівника секретаріату (апарату) відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування.

Галина ПШЕНИЧКО
головний спеціаліст відділу реєстрації нормативно-правових актів,
правової роботи та правової освіти
Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області

peredplata