Черговий білоруський транзит – чергове вилучення п‘ятимільйонної партії товару

Вчора співробітниками Чернівецької митниці ДФС спільно із працівниками Міжвідомчого цільового центру із запобігання та виявлення порушень законодавства з питань державної митної справи запроваджено чергову «п‘ятимільйонну» справу про порушення митних правил.
Цього разу до адмінвідповідальності притягнуто водія транспортної фірми Республіки Білорусь, який здійснював транзитне перевезення збірного вантажу із Болгарії.
У ході здійснення повного догляду вантажу митниками було встановлено невідповідність кількості вантажних місць та найменувань переміщуваного товару. Так, у вантажному приміщенні було виявлено понад півтонни не вказаної у товаросупровідних документах тюлі. Крім того, під час огляду поданих до митного оформлення документів встановлено, що підпис та зображення печатки фірми Великобританії виготовлено не кліше печаті, а за допомогою копіювально-печатного обладнання.
Дії водія, громадянина Білорусі, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві відомості, та підроблених документів, кваліфіковано за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України. Товар «тканина», «зразки тканин», «тюль», «рушники», «килимки», «нитка з синтетичних волокон», «барвники синтетичні», «штучна шкіра», «полотно», «фурнітура для меблів» загальною вагою понад 16 тонн вартістю 4 998 660 грн. вилучено.