Відтак, за вісім місяців поточного року завдяки роботі фахівців управління податків і зборів з фізичних осіб, саме така кількість буковинців отримали статус «офіційно працевлаштований» – наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.
Як зазначають у фіскальному відомстві, порушення трудових прав громадян поки ще залишається поширеним явищем в діяльності бізнесу. Про це свідчить і статистика – кожна з перевірок виявляє порушення законодавства під час виплати заробітної плати та інших доходів громадянам.
Загалом від початку поточного року працівники фіскальної служби області перевірили 61 господарників з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів.
За результатами здійснених заходів несумлінним бізнесменам регіону донараховано майже 2,2 млн. грн. податку на доходи фізичних та понад 1,5 млн. грн. єдиного соціального внеску.
У регіональній фіскальній служба наголошують, – значна частина роботодавців усвідомлює важливість легальної виплати заробітної плати і працює в законодавчому полі. Однак є випадки, коли навмисно чи несвідомо працедавці допускають порушення.
Тому ті працедавці, які намагаються мінімізувати витрати, використовуючи працю громадян без оформлення трудових відносин, мають негайно вжити всіх необхідних заходів і усунути порушення в найкоротший термін. Інакше доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівника та нести суттєві збитки через сплату колосальних штрафів – резюмують у відомстві.