За десять місяців Чернівецькою митницею вилучено предметів правопорушення на суму понад 137,5 млн. грн.

За десять місяців Чернівецькою митницею вилучено предметів правопорушення
на суму понад 137,5 млн. грн.

Фахівці Чернівецької митниці ДФС особливу увагу зосереджують на боротьбі з порушеннями митного законодавства. Так упродовж січня – жовтня поточного року співробітниками митниці запроваджено 2193 справ про порушення митних правил з реально вилученими предметами на суму 137512,6 тис. грн. Крім того, до правоохоронних органів Чернівецької області направлено 29 повідомлень про протиправні діяння, що містять ознаки злочину.

Основними предметами правопорушення склали дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митним органам документів з ознаками підробки. В результаті вилучено промислових товарів на суму 132251,9 тис. грн. при 50 випадках правопорушень.

Але найчастіше предметом правопорушення було незаконне переміщення тютюнових виробів, які було приховано від митного контролю. За десять місяців таких випадків було 446, вартість вилучених тютюнових виробів склала майже 4 257,3 тис. грн.

Так, наприклад тільки упродовж жовтня 2017 року співробітниками Чернівецької митниці ДФС порушено адміністративну справу у відношенні гp. України за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України – по факту недекларування та не пред\’явлення до митного контролю смакових ароматизаторів «Flavour Art», загальною кількістю 65 шт., вартістю 51,2 тис.грн. Порушено адміністративні справи про порушеня митних правил у відношенні гpомадян України за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України – по факту приховування від митного контролю 2520 пачок сигарет загальною вартістю 60,5 тис. грн. та по факту приховування від митного контролю 14400 пачок сигарет різних марок загальною вартістю 225,6 тис.грн., які знаходились в спеціально виготовлених тайниках (сховищах).

Співробітники Чернівецької митниці ДФС вкотре наголошують, що переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо товарів, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Дії, вчинені особою, повторно протягом року, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 200 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.