Цьогоріч в Чернівецькій ОДПІ зареєстрували 936 касових апаратів

Упродовж десяти місяців цього року платники податків зареєстрували в центрі обслуговування платників Чернівецької ОДПІ 936 одиниць касової техніки. Це на 190 більше, ніж торік. Про це інформує Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ.

Загалом на 01.11.2017р. на обліку в Чернівецькій ОДПІ перебувають 2402 реєстратори розрахункових операцій, в т.ч. 2130 працюють у Чернівцях, а 272 – на Глибоччині.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до Центру обслуговування платників:
-заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;
-копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;
-копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;
-копію паспорта (формуляра) РРО та копію паспорта модема (при застосуванні зовнішнього модема);
-копію договору суб’єкта господарювання з центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

При відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня надходження документів приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДФС та видає суб’єкту господарювання довідку про резервування фіскального номера РРО за формою №2-РРО.

Для завершення процедури реєстрації РРО суб’єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до контролюючого органу копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО.

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС та надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за формою №3-РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.