ТАРИФ «ЧЕРНІВЦІГАЗУ» НЕ ПОКРИВАЄ ВИТРАТ КОМПАНІЇ ДЛЯ НАДАННЯ СПОЖИВАЧАМ НЕОБХІДНИХ ПОСЛУГ

АТ «Чернівцігаз» провело відкрите обговорення щодо перегляду тарифу на послуги з розподілу природного газу, адже нині тариф покриває ринкову вартість послуг компанії лише частково. Якщо ж найближчим часом держрегулятор не перегляне розмір тарифу, компанія не зможе ефективно та в повній мірі забезпечити надання якісних послуг споживачам блакитного палива.

Перегляд та затвердження розміру тарифу на розподіл природного газу територією ліцензійної діяльності ПАТ «Чернівцігаз» входить до компетенції національної комісії, що здійснює регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). На сьогодні, згідно встановленого НКРЕКП тарифу, за 1 000 кубометрів розподіленого газу «Чернівцігаз» отримує 723,70 грн (без ПДВ). 99,8% коштів тарифних надходжень витрачається саме на забезпечення функціонування газових мереж краю, що контролюється держрегулятором.

Враховуючи зростання цін на матеріали та устаткування, інфляційні процеси, для надання якісних послуг та забезпечення надійності газорозподільної системи, тарифних надходжень в такому розмірі, газорозподільній компанії не вистачає.

Наприклад, періодична повірка та ремонт лічильників є невід’ємною частиною послуг, що передбачені в тарифі. Для дотримання міжперевірних термінів лічильників, газорозподільній компанії на 1 рік необхідно близько 1,1 мільйона гривень. Нинішнім тарифом передбачено тільки 750 тисяч гривень, що на 30% менше від обсягів необхідного фінансування.

ТАРИФ «ЧЕРНІВЦІГАЗУ» НЕ ПОКРИВАЄ ВИТРАТ КОМПАНІЇ ДЛЯ НАДАННЯ СПОЖИВАЧАМ НЕОБХІДНИХ ПОСЛУГ


Подібна ситуація простежується із встановленням індивідуальних лічильників. Якщо ж для 100% забезпечення приладами обліку споживачів блакитного палива необхідно встановити 7,3 лічильників, вартість яких складає 12,4 мільйона, від надходжень по встановленому тарифу, компанія може забезпечити встановлення тільки 5,4 тис лічильників на суму 9,2 мільйона гривень.

«Зважаючи на те, що протягом 2016-2017 років, значно подорожчали паливно-мастильні матеріали, електроенергія, сировина та матеріали необхідні для проведення робіт, розмір встановленого тарифу необхідно привести до економічно обґрунтованого. Якщо держрегулятор цього не зробить, при такій невідповідності витрат і надходжень, наша компанія не зможе ефективно забезпечити роботу з клієнтами та підтримувати надійність газорозподільної системи», – повідомила фінансовий директор ПАТ «Чернівцігаз» Олеся Гомольська.

Задля забезпечення прозорості в прийнятті рішення щодо перегляду тарифу, ПАТ «Чернівцігаз» 24 листопада 2017 року провело відкрите обговорення. Результати зустрічі, оформлені відповідним протоколом, та обґрунтування щодо перегляду розміру тарифу, компанія направила на розгляд НКРЕКП. Відповідно до процедури та вимог Постанови НКРЕКП від 30.06.2017 року № 866 «Про затвердження Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень НКРЕКП» до обговорення були офіційно запрошені представники Чернівецької ОДА та департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради. Також, для ознайомлення громадськості, збору пропозицій та зауважень, відповідний проект попередньо був розмішений у відкритому доступі на офіційному сайті компанії cv.104.ua.