Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати

З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.

Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати, а роботодавець зобов’язаний нараховувати та виплачувати заробітну плату не нижче мінімальної (з 01.01.2018 – 3273 грн.) та сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не нижчому, ніж мінімальний страховий внесок (з 01.01.2018 – 819,06 грн.).
Законодавче визначення розміру мінімальної заробітної плати не надихнуло роботодавців нашої області на турботу про найманих працівників, які створюють для них матеріальні блага, а, навпаки, спонукало їх на пошук шляхів мінімізації своїх витрат за рахунок заробітної плати та податків на неї.

На різних сайтах зустрічаються непоодинокі консультації для роботодавців, яким чином мінімізувати сплату податків та внесків, що сприятиме заощадженню для них фінансових ресурсів. І роботодавці користуються такими консультаціями, однак, при цьому, не задумуються над майбутнім працівників.

В області понад 16,0 тис. працівників зайняті неповний робочий час та понад 3,7 тис.осіб працюють за договорами цивільно-правового характеру. Слід зазначити, що такі працівники, в основному, отримують винагороду за свою працю нижче розміру мінімальної заробітної плати, у зв’язку з чим потрапляють у зону ризику на набуття необхідного страхового стажу для призначення окремих соціальних та пенсійних виплат, а також не зможуть розраховувати на пенсійну виплату більшу, ніж мінімальний розмір, при досягненні пенсійного віку.

Дуже важливо, щоб при неповній зайнятості працівника, у разі, якщо сума нарахованої заробітної плати є нижчою за розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець нараховував і сплачував єдиний соціальний внесок у розмірі не нижче мінімального. Лише у такому випадку до страхового стажу буде зараховано повний місяць.

Що ж стосується договорів цивільно-правового характеру, то роботодавці здійснюють нарахування та сплату єдиного соціального внеску на нараховану за виконання обсягу роботи винагороду. Як свідчить аналіз звітності страхувальників, така винагорода коливається від 300 до 800 грн., та, відповідно, розмір єдиного соціального внеску є нижчим за мінімальний.

Головне управління Пенсійного фонду України звертається до Вас, шановні громадяни з проханням працевлаштовуватися лише легально! При працевлаштуванні за основним місцем роботи погоджуйтеся лише на укладання трудового договору та на гідний Вас рівень оплати праці! Цікавтеся у роботодавця про нарахування та сплату єдиного соціального внеску.

А найкраще, для того, щоб володіти інформацією про страховий стаж та нараховану роботодавцем заробітну плату, пропонуємо зареєструватися на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України – повідомляє фінансово-економічне управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

peredplata