На Буковині 11,6 тисяч безробітних

На обліку в державній службі зайнятості на 1 квітня п.р. перебувало 11,6 тис. не зайнятих трудовою діяльністю громадян області, що на 1,7% менше, ніж на 1 березня п.р. Серед зазначеної категорії громадян кожен другий раніше обіймав місце робітника, майже кожен четвертий – посаду службовця.

Офіційний статус безробітних на 1 квітня п.р. отримали 11,4 тис. незайнятих громадян, з них 7,2 тис. – сільські жителі.

Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області за березень п.р. не змінився і на 1 квітня п.р. становив 2,1% від кількості населення працездатного віку.
Середній розмір допомоги по безробіттю у березні п.р. становив 895,18 грн., що на 16,6% менше, ніж законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати.

За сприяння державної служби зайнятості у березні п.р. було працевлаштовано 719 осіб, з яких 14,6% були особами, які потребували особливого соціального захисту. Кількість вільних робочих місць (вакантних посад), заявлених підприємствами, установами та організаціями області на 1 квітня п.р. становила 1196 одиниць. Із зазначеної кількості вільних робочих місць (вакантних посад) 40,6% передбачалося для робітників, 41,6% – для службовців, решта – для осіб, які не мають професії, повідомляє ГУ статистики в Чернівецькій області.