В Чернівцях відзначають річницю від дня початку виведення радянських військ з Афганістану

15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. З цієї нагоди сьогодні біля Меморіального комплексу загиблим воїнам-афганцям зібралися матері та дружини загиблих у Афганістані та самі учасники бойових дій, члени Чернівецької міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану. Вони вшанували пам’ять загиблих та поклали до пам’ятника траурну гірлянду, вінки та квіти.

Вшанувати пам’ять загиблих воїнів-афганців прийшов і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Олександр Паскар. Виступаючи перед присутніми він, зокрема, сказав: «Сьогодні ми згадуємо тих, хто не дожив до цього дня, хто до останнього виконував свій військовий обов’язок. Окрема вдячність усім присутнім воїнам. Ми пам’ятаємо про ваш подвиг та подвиг ваших побратимів».

Також зі словами подяки до своїх побратимів звернувся голова Чернівецької міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Михайло Коломієць. Громадська організація «Ніхто, крім нас» та Чернівецька міська організація Української спілки ветеранів Афганістану спеціально до цього дня облаштували під бліндаж тролейбус, який курсує по маршруту №1 абсолютно безкоштовно. В салоні тролейбусу влаштований свого роду меморіал – 56 фотографій загиблих воїнів-афганців та спеціальні скриньки для збору коштів для матерів та вдів загиблих в Афганістані буковинців.

Також з нагоди річниці початку виведення радянських військ з Афганістану сьогодні презентував свою нову збірку «Гірке відлуння» учасник бойових дій в Афганістані, поет та письменник В’ячеслав Шинкар. На презентації автор висловив окрему подяку Чернівецькій міській раді, яка виділила 3000 грн. на видання цієї збірки.

Про це повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради.