На Буковині знову втопилась людина. МНСники закликають буковинців бути обережними на воді

На Буковині знову втопилась людина. МНСники закликають буковинців бути обережними на воді5 липня у селі Рингач Новоселицького району під час купання у ставку потонув чоловік 1972 року народження. Він намагався переплисти ставок, однак не розрахував сил і, не допливши до берега, його затягнуло під воду. Наразі тіла не знайдено. Пошукові роботи проводять водолази воєнізованого аварійно-рятувального взводу міста Хотин, повідомляє прес-служба ТУ МНС у Чернівецькій області.

Вже з початку цього року на водоймах Чернівецької області загинуло 16 людей, з них 2 дитини.

Тому, для того щоб відпочинок не перетворився на трагедію, дотримуйтеся правил поведінки на воді і відпочивайте лише у визначених для цього місцях. Найбільшу небезпеку для людей становлять так звані «дикі пляжі», місця, де людина не знає ні місцевості, ні дна водоймища. Гірські ріки є безпечними лише на перший погляд, тут часто трапляються глибоководні місця і водовороти, від яких людина може серйозно постраждати. Часто трапляються ріки, в яких на дні багато намулу. В таких місцях можна підсковзнутися і впасти у воду. Щоб забезпечити охорону всіх водоймищ, всіх рятувальників не стане. В таких випадках залишається покладатись на свідомість людей.

ТУ МНС України у Чернівецькій області закликає буковинців бути вкрай обережними під час відпочинку біля водоймищ краю. Перш за все пам’ятайте, що купатися дозволено тільки в спеціально облаштованих місцях, поруч з яким постійно чергують рятувальники. Безпечніше відпочивати на воді у світлий час доби, у спокійну безвітряну погоду, при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Слід звернути увагу, що діти гинуть в тих випадках, коли поруч немає дорослих, які могли б допомогти. Тому батькам слід пам’ятати про це і слідкувати за своїми дітьми під час відпочинку.

Нагадуємо основні правила поведінки на воді:

– уважно слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана;

– не залишайте дітей без нагляду на березі річок чи озер;

– не заходьте у воду напідпитку;

– ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах;

– не пірнайте з берега, гірки, дерева.

Слід ретельно їх дотримуватися, щоб запобігти виникненню нещасних випадків на воді.

Проте якщо запобігти нещасному випадку на воді не вдалося, то потрібно вміти надати першу медичну допомогу потерпілому. Для цього потрібно проводити роз’яснювальні бесіди у школах, щоб наші діти змалечку розвивали у собі потрібні навички. При нещасних випадках на воді найбільш поширеними є переохолодження та утоплення. При утопленні необхідно якнайшвидше витягнути потерпілого з води. Для цього потрібно підпливати до потопаючого ззаду, тому що людина може чіплятися за рятівника і може потягнути його за собою. Коли потопаючого вдалося витягнути на берег, то потрібно обстежити людину. Для цього є 4-5 хвилин, оскільки потім відбудуться незворотні зміни організму. Діяти треба швидко. Потрібно покласти постраждалого на спину, на тверду поверхню. Однією рукою відкрити рота, а пальцями іншої руки, загорнутої у салфетку чи носову хустинку, видалити з порожнини рота пісок, мул та інші інородні тіла. Далі рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігнути хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелеп. Утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носа. Після цього, зробіть постраждалому штучне дихання вдуваючи повітря в ротову порожнину, а якщо вона пошкоджена, то в ніс. Далі зробіть потерпілому зовнішній масаж серця. З розрахунком 1 вдих і 30 натискань. Масаж серця та штучне дихання необхідно проводити до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.

При переохолодженні потрібно провести заходи, які відвертають можливість подальшого переохолодження. Мокрий одяг знімають, а хворого загортають в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Можна зігріти уражені частини тіла шляхом занурення їх у воду, підігріту до температури 30-40º С, на 15-20 хв.

І пам’ятайте: не знаючи броду ― не лізь у воду.

Джерело та світлина – офіційний сайт УМНС в Чернівецькій області