До програмного забезпечення Пенсійного фонду України по прийому та обробці звітності в червні 2012 року додано новий контроль, який забороняє завантаження звітів з використанням електронно-цифрового підпису після граничного терміну подання звітів, якщо в підсистемі є чинний звіт без помилок.
Дані зміни внесено у відповідності з п. 5.1 розділу 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, згідно з яким, у разі виявлення помилки у звіті, страхувальник має право, до закінчення терміну подання цього звіту, повторно сформувати та подати звіт до органу Пенсійного фонду за місцем взяття на облік. Поряд з цим, чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.
Враховуючи вищезазначене, акцентуємо увагу страхувальників, які звітують за допомогою електронно-цифрового підпису, що з метою оперативного опрацювання обов\’язкової звітності та усунення помилок до граничного терміну подання звіту вам необхідно дотримуватись розробленого в територіальному управлінні фонду графіку подання звітності.
Галина Гатенюк
Пам’ятайте!!!
• Зарплата «в конверті» позбавляє вже сьогодні соціальних гарантій найманого працівника (оплати лікарняних, допомоги по безробіттю та ін.) і не враховується до його страхового стажу.
• Кожний, хто з тих чи інших обставин не працює, може набути страхового стажу, уклавши з управлінням Пенсійного фонду за місцем свого проживання Договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
• Члени фермерських та особистих селянських господарств можуть набути страхового стажу, уклавши договір добровільної участі у соціальному страхуванні.
• До відома пенсіонерів! Якщо Ви працевлаштувалися чи звільнились з роботи, потрібно вчасно повідомити про це органи Пенсійного фонду України.