На Буковині цього року планують зібрати майже 600 тис. тонн зерна

Cтаном на сьогодні зібрано врожай на 32,5 тис. га, що складає 46% від засіяних площ і намолочено 110 тис. тонн зерна. Урожайність зернових в області становить 34 центнери з гектара, у відповідний період минулого року цей показник був на рівні 32 центнерів.

Попередньо планувалося, що цьогоріч в області буде зібрано 536 тонн зерна, однак агроформуваннями області проведено ряд агротехнічних заходів, що дасть можливість отримати валовий збір зерна майже у 600 тис. тонн, повідомляє прес-служба ОДА.

Найбільші площі до збирання зосереджені в Заставнівському, Кіцманському, Кельменецькому, Глибоцькому та Новоселицькому районах. Найвища урожайність в сільськогосподарських підприємствах Кельменецького та Сокирянського районів – відповідно 36 та 35 центнерів з гектара, а також Новоселицького та Заставнівського районів – 34 центнери з гектара.

Найкраще роботу зі збирання ранніх сільськогосподарських культур налагоджено у господарствах Новоселицького та Хотинського районів. За сприятливих погодних умов збирання ранніх сільськогосподарських культур планується завершити за 10-12 робочих днів.