Всі ми розуміємо, що ідеологія діючих сьогодні в Україні більшості ідентифікаційних документів була розроблена ще в радянський час. Самі вони, як і технологія їх виготовлення, фізично і морально застаріли.
Наприклад, ні для кого не секрет, що для злочинців підробити внутрішній паспорт так, щоб він за якістю нічим не відрізняється від справжнього, не проблема. Тому депутатським законопроектом передбачено введення новітніх документів, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України\”, – зазначив народний депутат Валерій Коновалюк.
Законопроект, про який розповів парламентарій – \”ПРО документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України\”, передбачає впровадження 22 видів ідентифікаційних документів, серед яких – електронний паспорт для виїзду за кордон і паспортна ID-карта. Остання стане заміною для нинішнього паперового паспорта.
Такі документи сьогодні видають громадянам 19 країн світу.
За словами Коновалюка, електронна ідентифікаційна картка надає своєму власникові безліч можливостей.\”Переваги такого типу документів в тому, що, наприклад, соціальне посвідчення передбачає можливість впровадити медичне страхування, пенсійне забезпечення та вирішити інші соціальні питання\”, – розповів Валерій Коновалюк.
Як вже повідомляло інформагентство \”Наш Продукт\”, в ID-картах громадян України буде застосована електронний цифровий підпис (ЕЦП). Ця технологія застосовується як замінник особистого розчерку людини з метою додання електронному документу юридичної сили. За допомогою ЕЦП громадяни зможуть отримати доступ до різних державних послуг. Наприклад, оплачувати різні рахунку (за компослуги) або подавати податкову звітність.
Безсумнівною перевагою впровадження паспортної ID-карти стане і істотна економія бюджетних коштів. Адже сьогодні країна втрачає значні суми на відшкодування безлічі пільг – найчастіше для тих громадян, які ніяких прав на пільги і преференції не мають.
Використання системи паспортних карт зробить надання пільг прозорим і адресним, унеможливить зловживання з боку чиновників і істотно скоротить витрати на утримання бюрократичного апарату, упевнений регіонал.
\”В цьому році ми направляємо на оплату субсидій 42 млрд. грн. – та ні для кого не секрет, що значна сума грошей не дійде до тих пільговиків, які їх потребують. Певна частина коштів осяде в кишенях чиновників. Зрозуміло, що далі так тривати не може. З прийняттям закону і введенням в дію електронних документів, які виконують і функцію соціального посвідчення, держава отримає можливість взяти під свій контроль використання бюджетних коштів. У свою чергу, громадяни з новими документами отримають адресну соціальну допомогу в своїй країні, безвізове перебування країн ЄС, політичні і соціальні гарантії перебування за кордоном\”, – резюмує Валерій Коновалюк.
Джерело: http://www.day.kiev.ua/