В Чернівцях пройшов українсько-німецькій симпозіум на тему \”Літні люди- Нове життя\”

В Чернівцях пройшов українсько-німецькій симпозіум на тему "Літні люди- Нове життя"24-25 вересня в приміщенні міської ради пройшов українсько-німецькій симпозіум на тему Літні люди- Нове життя. Проведення такої акції було ініційоване Чернівецькою Обласною Благодійною Спілкою Самаритян.

Довгостроковий проект цієї організації “Допомога людям літнього віку” фінансується німецьким фондом “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” (Stiftung EVZ) та проходить паралельно в Чернівцях та Харкові. Реалізація даного проекту передбачає надання літнім людям соціальної допомоги, забезпечення їх медикаментами, медсестринський догляд та транспортну допомогу.Обговорення потреб та проблем людей похилого віку стали однією з тем, що розглядались в ході цієї зустрічі.До участі в даній акції були запрошені заступники мера міста з питань соціального захисту населення, юристи, представники партнерської організації «Спілка Робітничих Самаритян» з Німеччини, представники Благодійної Спілки Самаритян з м. Харків та волонтери організацій.

Учасники симпозіуму проаналізували стан соціальної захищеності людей пенсійного віку на рівні нашого регіону, України загалом та Європи, зокрема Німеччини.Завдяки соціальному опитуванню, яке було попередньо проведене студентами факультету соціології ЧНУ серед громадян міста, учасники симпозіуму змогли об’єктивно оцінити критичність ситуації в якій знаходяться пенсіонери в нашій країні (через низькі пенсії, недосконалість програм соціального забезпечення та юридичну незахищеність). Організації, що займаються опікою людей похилого віку на даний час є нечисленними та зазвичай мають значні потреби у додатковому фінансуванні.

В той час, як потреби літніх людей численні, не лише у фінансовому плані. Серед них існує потреба в послугах (фізіотерапія, догляд, психотерапія, одягання, допомога у прийманні їжі, гігієна, соціальні контакти, транспортні послуги, оплата послуг, сестринський догляд), в спеціальних пристроях – окуляри, інвалідні візки, ходунки, ціпки, слухові апарати, в навчанні навичкам адаптації – спілкування, одягання, роздягання, користування туалетом, прийняття їжі, самодогляд, прогулянки, компенсування зорового та слухового порушення, піклування про стан здоров`я – відвідування лікаря, огляд медичної сестри, дієта а також психосоціальні потреби. До останніх належать в першу чергу потреба в спілкуванні та відчуття незабутості та потрібності іншим.

Безпосередньо наголошувалось на необхідності запобігання соціальній ізоляції людей літнього віку, боротьбі з герантофобією серед молодшого покоління(боязню та невмінню спілкуватися з літніми людьми), та запобіганню соціальної байдужості до проблем людей похилого віку. В ході симпозіуму волонтери Чернівецької обласної благодійної спілки самаритян представили свій молодіжний проект, як один із способів залучати молодь до роботи та спілкування з людьми похилого віку.

Важливим завданням такої акції було привернення уваги громадськості до нагальності проблем літніх людей, недостатності підтримки з боку держави та важливості роботи недержавних благодійних організації у наданні різного виду підтримки літнім людям. Більше ніж фінансова підтримка для стареньких людей важливими є увага, можливість поспілкуватись, допомога в побутових справах, які стають в похилому віці нелегким завданням.

Про це нам повідомила Ліна Стратійчук, предстваник Чернівецької Обласної Благодійної Спілки Самаритян