Референдуму у Чернівцях бути?

Референдуму у Чернівцях бути?Рішення про доцільність проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень діючої міської ради УІ скликання прийняли 24 серпня на зборах у Чернівцях. Це рішення підтримали 214 чернівчан, які постійно проживають у місті і мають право брати участь у референдумі.

На зборах сформовано ініціативну групу у складі 32 осіб, якій доручено організувати збір підписів за проведення у Чернівцях місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень міської ради УІ скликання. До складу ініціативної групи увійшли громадяни різного віку, політичних переконань та роду занять. Серед них підприємці, освітяни, медики, службовці, депутати, пенсіонери, активісти громадських організацій.

Учасники зборів одностайно висловилися за проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень діючої міської ради, оскільки вважають, що більшість депутатів Чернівецької міської ради діють всупереч Конституції, законам України, нехтують волею громади міста, порушують свої передвиборчі обіцянки, а депутатські мандати використовують для задоволення своїх особистих меркантильних інтересів.

Чернівчани заявили, що вони відстоюватимуть своє конституційне право на референдум і вимагатимуть у секретаря міської ради зареєструвати ініціативну групу для організації збору підписів за його проведення. « Ми обирали цих депутатів і лише ми маємо право давати оцінку їх роботі та приймати рішення про їх дострокове відкликання. Це наше право і ми будемо за нього боротися», – зазначив один із учасників зборів Манолій Жєлєзний.

Обурення учасників зборів викликала заява представника міської ради Сергія Ситніка,який висловив сумнів у тому, що в залі присутні 214 осіб, хоча особисто завірив кожен із листків реєстрації учасників зборів. « Ця міська влада, легітимність і законність діяльності якої піддає сумніву громада, не бажає чесно подивитися у вічі дійсності і нести відповідальність за свої протиправні дії перед виборцями.

Але правда все рівно переможе і цей процес зупинити депутатська більшість міської ради не в змозі. Кожен із 214 учасників зборів готовий особисто у суді засвідчити свою участь в їх роботі.

Тому не раджу секретарю міської ради в черговий раз намагатися уникнути покладеного на нього українським законодавством обов’язку і відмовити в реєстрації ініціативної групи. Якщо секретар міської ради чинитиме супротив ініціативі чернівчан, громада з метою захисту свого конституційного права перейде до більш радикальних методів спротиву, які дозволені законом», – заявив один із учасників зборів , депутат обласної ради Максим Бурбак.

Збори доручили головуючому – Юрію Івашину та секретарю зборів – Корнелії Спіжавці подати секретарю міської ради необхідні документи для реєстрації ініціативної групи.

Учасники зібрання привітали усю чернівецьку громаду з Днем незалежності України і висловили сподівання¸ що спільними зусиллями у Чернівцях буде відновлено зґвалтоване політичними рейдерами місцеве самоврядування.