Буковинським водіям: як по-новому платити штрафи

Буковинським водіям: як по-новому платити штрафи Державтоінспекція доводитьдо відома учасників дорожнього руху, що у процедурі оплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху відбулися зміни. Відтепер, у квитанції необхідно вказувати не лише код платежу, прізвище ім’я по-батькові платника, але й серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідне нововведення допоможе уникнути непорозумінь, що виникають при з’ясуванні своєчасної сплати платежів у виконавчій службі.

Аби уникнути непорозумінь, варто пам’ятати, що згідно зі ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п\’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови – не пізніш як через п\’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.

Відповідно до ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

– подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

– витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Як сплатити штраф?

Для сплати штрафу необхідно звернутися до будь-якої установи банку України. При цьому необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу, індивідуальний ідентифікаційний номер платника податку, екземпляр протоколу про адміністративне правопорушення.

Зразок заповнення квитанції про сплату штрафуу сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (за порушення Правил дорожнього руху)

Буковинським водіям: як по-новому платити штрафи

Приклад заповнення поля «Призначення платежу»

*;21081300;АА1;256123;*Козак Петро Іванович

– 21081300 – код платежу;

– АА1 – серія протоколу про адмінправопорушення;

– 256123 – номер протоколу про адмінправопорушення;

– Козак Петро Іванович – Прізвище, Ім’я, По-батькові правопорушника.

Розподільчі знаки вказані між символами (призначеннями для ідентифікації платежу) заповнюються без пробілів, окрім розмежуванню по ПІБ.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту ДАІ МВС України