В Топорівцях громада виступає за збереження довкілля

25 лютого 2013 р. в залі-засідань Топорівської сільської ради відбулась прес-конференція новоствореної громадської організації «Топорівці за краще майбутнє». Перед журналістами виступили засновники організації та керівники сільської ради, розповівши про свої плани вирішення найнагальніших проблем громади. І першочерговою проблемою, яку вони запланували розв’язати в рамках проекту «Покращення якості довкілля – крок в нове майбутнє» (реалізується за підтримки МФ \”Відродження\”) – це впорядкування сільського сміттєзвалища шляхом об’єднання зусиль громадських активістів та місцевої влади.

Голова громадської організації Олександр Боберський, довів до відома широкої громадськості інформацію про мету та основні завдання проекту, а також ознайомив журналістів з переліком заходів, які проводитимуться найближчим часом у селі Топорівці.

Для досягнення поставленої мети громадська організація передбачає провести ряд системних заходів, які забезпечать можливість проведення моніторингу сміттєзвалища та утилізацію побутових відходів; розробку та прийняття сільською радою правил благоустрою, згідно яких громада зможе контролювати процес вивозу сміття; висвітлення проблеми на районному та обласному рівні; створення постійної комісії для захисту інтересів жителів.

Пересторогою для всіх прозвучали слова Миколи Старчука, мешканця тієї частини села, яка найбільше потерпає від невпорядкованості сміттєзвалища: «Я щодня бачу, як люди звалюють гори сміття просто неба, забруднюючи навколишнє середовище. Ця проблема загрожує здоров’ю нас і наших дітей, і ми, жителі, які проживають неподалік сміттєзвалища, зробимо все необхідне для того, щоб тут був порядок і було покладено край цьому неподобству».