Потеплішає до +20, а потім прийдуть морози: в Укргідрометцентрі назвали дати короткого бабиного літа.

У найближчий тиждень погода в Україні буде мінливою. Нас чекають і похолодання, і потепління. Коротке бабине літо має прийти в другій половині тижня, але до вихідних воно “не доживе”.

Про це ексклюзивно для OBOZREVATEL розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Олександра Хала. Далі наводимо її пряму мову.

На Україну чекає нетривале потепління

Цього тижня будуть певні температурні перепади. У понеділок та вівторок, 18 та 19 жовтня, у більшості областей прохолодна погода. Денні температури в межах +13 градусів, вночі до +5 градусів.

Щодо погоди надалі, то з середи, 20 жовтня, у нас розпочнеться потепління. Найтеплішими днями будуть четвер та п’ятниця. Денні температури становитимуть +16… +18 градусів, на півдні та південному сході навіть до +20 градусів.

 
Потепління буде доволі інтенсивним, але, на жаль, довго воно не протримається.

Бабиним літом ці дні назвати не можна, тому що бабине літо – це тривалий період теплої погоди, хоча б 5-6 днів. Це просто короткотривале потепління.

Потужних опадів в Україні не прогнозується

Опади ми очікуємо найближчої ночі на півночі України, а у вівторок вдень опади можливі у центральних та більшості південних областей. Там будуть локальні невеликі дощі, пов’язані з проходженням атмосферного фронту.

У середу, четвер та п’ятницю у більшості областей переважатиме погода без опадів, тому що вона матиме антициклонічний характер.

Але в суботу знову задощить. Територією України буде проходити новий атмосферний фронт, відповідно, у більшості областей можливі локальні короткочасні дощі.

Наступного тижня в Україну прийдуть морози

В суботу, 23 жовтня, ще буде доволі теплий день, хоча температура почне потроху знижуватися. На початок наступного тижня ми очікуємо на похолодання.

Наприклад, наступного понеділка, 25 жовтня, по всій території України значно похолоднішає. У денні години температура становитиме близько +10 градусів, у нічні години можливі навіть невеликі морози, 0… +2 градуси

Загалом погода, яку ми спостерігаємо зараз, не аномальна. Наразі осінь прохолодніша, ніж у минулі роки, але все одно це типові температури для цього періоду року.

 

Прогноз погоди на кожен день від Гідрометцентру

На офіційному сайті Українського гідрометцентру оприлюднено прогноз погоди до п’ятниці, 23 жовтня.

У вівторок, 19 жовтня, там прогнозують доволі прохолодну погоду. Денні температури коливатимуться в межах +7… +10 градусів, на заході та півдні до +12 градусів. Нічний мінімум +1 градус. У центральних областях країни можливі невеликі опади.

Прогноз погоди в Україні на 19 жовтня Українського гідрометцентру.

У середу, 20 жовтня, денні температури залишаться майже на тому ж рівні, що були у вівторок, але вночі майже на всій території країни, окрім півдня, можливі морози до -2 градусів.

Прогноз погоди в Україні на 20 жовтня Українського гідрометцентру.

У четвер, 21 жовтня, температури суттєво підвищаться. Тепліше буде на заході і на півдні. Температурний максимум становитиме +18 градусів вдень та +8 градусів вночі.

Прогноз погоди в Україні на 21 жовтня Українського гідрометцентру.

У п’ятницю, 22 жовтня, температури на всій території країни, за винятком півдня, майже зрівняються. У денні години вони сягатимуть +18 градусів, у нічні +9. На півдні буде на кілька градусів тепліше.

Прогноз погоди в Україні на 22 жовтня Українського гідрометцентру.

peredplata