Скільки ще триватиме навчання для школярів у Чернівцях та що буде з останнім дзвоником

У Чернівцях утримаються від проведення урочистостей з нагоди останнього дзвоника та вручення атестатів випусникам

План дій для організованого завершення у Чернівцях навчального року запропонувало керівникам шкіл міське управління освіти. Для його формування  були зібрані пропозиції  керівників усіх закладів освіти, взяли до уваги  рішення Ради директорів та нормативні документи міністерства освіти та науки. Про це повідомив начальник управління освіти Сергій Мартинюк.

Освітній процес у школах Чернівців, як і в усій Україні,  з використанням  технологій дистанційного навчання триватиме до 29 травня. Директорам шкіл рекомендують утриматися від проведення урочистостей та масових заходів з нагоди свята Останнього дзвоника та вручення атестатів випусникам.

До 29 травня планують здійснити семестрове оцінювання учнів з усіх предметів, які здобувають освіту за усіма формами навчання, на основі тематичного оцінювання, отриманого учнями  до призупинення навчання  та за період карантину. Семестрові оцінки повинні своєчасно бути доведені до відома кожного учня індивідуально (оприлюднення списку оцінок для всього класу є неприпустимим). За учнем зберігається право на коригування семестрової оцінки з того чи іншого предмета.

Річне оцінювання учнів рекомендують провести до 10 червня. Спосіб зв’язку, який буде використовуватися учителем для повідомлення підсумкових оцінок учневі, до 12 травня повинен бути оприлюднений на сайті школи.

Рішення щодо переведення учнів до наступного класу та випуску із закладу загальної середньої освіти педагогічні  ради шкіл мають прийняти до 15 червня, а до 19 червня його оприлюднять на сайтах шкіл.  Видачу свідоцтв про здобуття базової середньої освіти буде проведено після прийняття Урядом рішень про зняття карантинних обмежень для здобувачів освіти з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Свідоцтва досягнень учнів 1, 2-х та 3-х (пілотних) класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів до 1 липня будуть надіслані учням  електронному вигляді. Оригінали  документів  вручать на початку нового навчального  року.

Учні, які у період карантину з різних причин не були охоплені освітнім процесом з використанням технологій дистанційного навчання, за умови відновлення освітнього процесу у червні, фізичної присутності дитини в місті, а також згоди батьків, зможуть до 1 липня   попрацювати за індивідуальним навчальним планом, пройти підсумкове (тематичне, семестрове та річне) оцінювання й перейти до наступного класу. У разі неможливості повернення учня до закладу освіти в період до 1 липня, засвоєння ним пропущеного матеріалу за індивідуальним навчальним планом, підсумкове оцінювання та переведення до наступного класу має бути забезпечено до початку нового навчального року.

Управління освіти звертає увагу на те, що вид оцінювання результатів навчання учнів – формувальне, поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне), державна підсумкова атестація, зовнішнє незалежне оцінювання, – повинно відповідати вимогам навчальних програм, а вибір форм, змісту та способу оцінювання здійснюють педагогічні працівники закладу освіти. Способи контролю рівня навчальних досягнень учнів рекомендують застосувати таким чином, щоб не перевантажити учнів під час складної епідеміологічної ситуації тими видами контролю, які є неприйнятними для дистанційної форми навчання. Всі види оцінювання повинні здійснювались об’єктивно, на користь здобувачів освіти.

Навчальний рік для одинадцятикласників  завершиться         за одним із сценаріїв, які запропонувало Міністерств освіти та науки України:

1) Карантин закінчується не пізніше, ніж початок червня: основна сесія ЗНО розпочинається 25 червня  і  триває до 17 липня. Результати ЗНО надходять не пізніше 31 липня. Видача атестатів відбувається у першій половині серпня.

2) Карантин закінчується не пізніше, ніж початок серпня:основна сесія ЗНО розпочинається 17 серпня  і триває до  4 вересня. Результати ЗНО надходять 17 вересня. Видача атестатів відбувається у другій половині вересня.

Освітяни запевняють, що прикладуть максимум зусиль для того, щоб цьогорічні випускники успішно склали ЗНО та отримали свій шанс вступити до вищих навчальних закладів.