За добу шахраї ошукали буковинців на суму понад 150 тисяч гривень

Упродовж минулої доби до поліції надійшло три повідомлення про те, що невідомі особи шахрайським шляхом заволоділи коштами жителів Чернівецького району на загальну суму понад 150 тисяч гривень. Поліцейські розпочали кримінальні провадження за цими фактами.

Джерело: Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

Учора до Ситуаційного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області надійшло повідомлення від 42-річної жительки села Чудей. Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку та запропонував допомогу для захисту коштів. Увійшовши в довіру до потерпілого, псевдобанкір дізнався необхідні персональні дані та впродовж декількох хвилин зняв з банківської карти 20 800 гривень.

За подібною схемою шахраї ошукали 61-річну жительку обласного центру. Жінка звернулася до поліції із заявою про те, що невідомі шахрайським шляхом заволоділи її коштами в сумі майже 60 тисяч гривень. У телефонній розмові співрозмовник  продиктував чернівчанці нібито «код захисту». Дотримуючись вказівок псевдобанкіра, потерпіла перерахувала вищевказану суму на чужий картковий рахунок.

Про ще один факт незаконного заволодіння коштами повідомив 21-річний житель села Малинці. Заявник розповів поліцейським, що до нього зателефонував невідомий, який представився родичем та повідомив, що потрапив у ДТП. Зловмисник попросив допомогу на лікування потерпілої у аварії. Буковинець без вагань перерахував 71 тисячу гривень на банківські рахунки надані шахраєм.

За всіма фактами дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження у правопорушеннях передбачених частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Співробітники поліції нагадують: у жодному випадку не повідомляйте стороннім особам PIN- і CVV-код вашої банківської карти, а також секретні паролі, що приходять в SMS-повідомленнях від фінансової установи. У випадку дзвінка «Ваш родич в біді», перш за все спробуйте зв’язатися з ним, або зателефонуйте у поліцію та перевірте інформацію.

 
 

peredplata