Довірливість чернівчанки коштувала їй 235 тисяч гривень

Довірливість чернівчанки коштувала 235 тисяч гривень – слідчі поліції розпочали кримінальне провадження
Учора, 20 липня, на спецлінію «102» звернулася 52-річна жителька міста Чернівці та повідомила, що невідома особа незаконно заволоділа її коштами.

Опитавши заявницю, співробітники Чернівецького районного управління поліції встановили, що потерпілій зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Псевдобанкір повідомив про можливість кібератаки на банківський рахунок жінки та запропонував свою допомогу.

Увійшовши в довіру до чернівчанки, співрозмовник шахрайським шляхом дізнався номер банківської картки, а також секретний код, який жінка отримала в SMS-повідомленні. В подальшому з карткового рахунку заявниці зникли 235 тисяч гривень.  За вказаним фактом слідчі поліції розпочали кримінальне провадження, передбачене частиною 2 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці Буковини наголошують: щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки. А саме:

– нікому не повідомляйте особисті дані (номер банківської картки, номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі, секретні коди до карти та з SMS-повідомлень);

– якщо ви отримали повідомлення про проблеми з банківським рахунком, зверніться безпосередньо у відділення банку або за номером служби підтримки фінансової установи;

– уважно читайте всі повідомлення від банку та звертайте увагу на мету операції.

У випадку виникнення сумніву щодо законності здійснення банківських операцій – телефонуйте на спецлінію «102».

 
Джерело: Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області
 
 

peredplata