Правоохоронці фіксують збільшення кількості випадків шахрайств, де аферисти представляються нібито працівниками фінансових установ. Довірливі громадяни надають невідомим особам персональні та банківські дані, а також без вагань перераховують свої заощадження. Інколи це десятки тисяч гривень. Щоб зберегти свої кошти та не потрапити на гачок шахраїв дотримуйтесь певних правил онлайн-безпеки.
Лише за минулу добу до поліції надійшло три повідомлення від буковинців про шахрайство. У всіх трьох випадках невідомі телефонували до своїх жертв та представлялися працівниками служби безпеки банку. Псевдобанкіри увійшовши в довіру до співрозмовників дізнавалися персональні та банківські дані. Після чого знімали всі заощадження з карткових рахунків. Внаслідок шахрайських дій 35-річна чернівчанка позбулася понад 48 тисяч гривень, 50-річна жителька Чернівців втратила 40 тисяч гривень, а у 42-річної буковинки виманили понад 16 тисяч гривень.
За вказаними фактами дізнавачі поліції розпочали кримінальні провадження, передбачені частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Щоб не стати жертвою шахраїв, пам’ятайте: не повідомляйте підозрілим особам персональні та банківські дані, а тим паче коди, які надходять в SMS-повідомленнях. Поліцейські наголошують, що працівники банків не телефонують до своїх клієнтів для того щоб дізнатися конфіденційну інформацію.
Правоохоронці закликають – відчувши небезпеку або потрапивши у нестандартну ситуацію, будьте пильними. Не дайте шахраям себе ошукати.