Чи їздитиме громадський транспорт у Чернівцях під час повітряної тривоги

Мешканці Чернівців просять дозволити рух громадського транспорту під час повітряної тривоги. 16 лютого на платформі місцевих петицій зареєстрували пропозицію з проханням дозволити рух громадського транспорту під час повітряної тривоги у Чернівцях. Прихильники пропозиції зібрали 254 голоси з 250 потрібних.

Як повідомив Ігор Крохмаль, заступник міського голови Чернівців, петицію обов’язково розглянуть. Проте рішення міської ради матиме скоріш за все рекомендаційний характер:

“Наразі немає законодавчого акту чи постанови Кабінету міністрів, які би обмежували рух транспорту під час повітряної тривоги. Є розроблений алгоритм дій Державною службою з надзвичайних ситуацій. І є рекомендація дотримуватися алгоритму дій. Прописано, що автобус повинен довести людей до безпечного місця і зупинити рух. Що ж ми маємо — скупчення людей на зупинках, які нікуди не рухаються, а хочуть якось добратися до місця призначення. Маємо багато незручностей, люди шукають таксі, змушені платити великі гроші, або йдуть пішки”, – каже Ігор Крохмаль.

“Розуміємо, що депутати міської ради не можуть ухвалити рішення дозволити рух транспорту під час повітряної тривоги. Швидше за все, буде рекомендація звернутися до Чернівецької ОВА чи ДСНС, щоб врегулювати це питання”, – пояснив Ігор Крохмаль.

Водночас посадовець зазначив, що сьогодні під час повітряної тривоги громадський транспорт не зупинявся.

“Рішення їздити чи ні під час повтіряної тривоги ухвалюють самі приватні перевізники. Також вирішили, що будуть їздити і тролейбуси. Якщо буде безпосередньо безпека, тоді оперативно прийматиметься рішення про рух громадського транспорту”, – сказав Ігор Крохмаль.

peredplata