Вартість опалення для українців зросте до 60-100 грн за 1 кв. м

Оплата опалення в однокімнатній квартирі може обійтися в місяць більш ніж у 2 тисячі гривень.

З 1 квітня тарифи на опалення для населення підвищать приблизно на 66%. Проте, з урахуванням виконання вимог МВФ плата за 1 кв. м зросте, імовірно, залежно від ціни газу, від 60 до 100 грн, пише Алла Єрьоменко в статті\”У скільки обійдуться громадянам кредити МВФ?\”

\”Тобто в місяць за опалення в квартирі метражем 40 кв. м доведеться платити 2,4-4 тис. грн. При площі квартири 50 кв. м, відповідно, 3-5 тис. грн на місяць. І далі – по висхідній…\”, – вказує автор.

У той же час вона зазначає, що точно визначити нову ціну на теплоенергію складніше, так як перш за все вона залежить від ціни природного газу.

\”Підвищується ціна газу (будь то газ вітчизняного видобутку, ціну на який хочуть встановити на рівні 1300 грн – це без податків, або імпортний) – автоматично дорожчає теплоенергія. Плюс інші витрати на її виробництво, плюс вартість доставки теплоцентралями, плюс податки\”, – пише Єременко.

Відзначається також, що тарифи на теплоенергію обіцяють підвищувати поступово, до 2017 р. Але, разом з тим, попереджають, що описане вище підвищення – це тільки перший етап навіть в поточному році.

18 лютого голова Національного банку України Валерія Гонтарєва публічно заявила: \”відповідно До нашої програми з МВФ підвищення тарифів буде дуже різким – на 280% на газ і близько 66% на тепло\”. Це перші офіційно озвучені цифри майбутніх тарифів на газ і тепло для домогосподарств України.