Майже 100 тисяч гривень та 585 доларів видурили шахраї у довірливих буковинців

Минулої доби шахраї ошукали трьох буковинців – поліцейські проводять досудові розслідування

Загальна сума збитків, завданих заявникам, становить майже 100 тисяч гривень та 585 доларів США. Поліцейські Чернівецької області вкотре закликають громадян дотримуватися правил кібербезпеки. 

Учора, 6 грудня, до Чернівецького районного управління поліції звернувся 26-річний місцевий житель. Заявник розповів поліцейським, що на одній із Інтернет-платформ знайшов оголошення про продаж інвертора та перерахував на рахунок нібито продавця 78 900 гривень. Однак, після цього звʼязок із псевдопродавцем обірвався, а свій товар буковинець так і не отримав.

Також із заявою про шахрайські дії до поліції звернулася 43-річна чернівчанка. Жінка розповіла правоохоронцям, що її ошукали аферисти, які нібито надають брокерські послуги на одному із інтернет-сайтів. Заявниця самостійно перерахувала на невідомий рахунок 585 доларів США.

Ще однією жертвою інтернет-шахрайства став 61-річний житель с. Кліводин. Чоловік знайшов в одній із соціальних мереж оголошення про можливість отримання грошової допомоги від держави, перейшов за фішинговим посиланням та ввів конфіденційну банківську інформацію. Після цього з карткового рахунку буковинця було перераховано майже 20 тисяч гривень на невідомі реквізити. 

Відомості про факти незаконного заволодіння коштами громадян поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування.

Поліцейські Чернівецької області вкотре закликають громадян не втрачати пильності та нагадують прості правила, що допоможуть вберегти гроші від злочинних посягань:

–    ніколи й нікому не повідомляйте особисті дані (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);

–    не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;

–    використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим;

– під час покупок в інтернеті користуйтеся післяплатою;

– довіряйте інформації про соціальні виплати тільки на офіційних сайтах установ і організацій.

Джерело: відділ комунікації поліції Чернівецької області

peredplata

Залишити відповідь