Група народних депутатів подали на реєстрацію законопроєкт, який передбачає скасування усіх норм щодо НАБУ і САП, які були у законі №12414.
Джерело: нардеп Ярослав Железняк в Telegram та в коментарі “Українській правді”
Пряма мова депутата: “Так, ми вже подали на реєстрацію закон про скасування всіх норм щодо ліквідації НАБУ та САП. Скоро буде на сайті Ради. 48 народних депутатів від Голосу, Слуги, ЄС та навіть Батьківщини підписали його. Що там? Повна відміна всіх норм, які стосувалися НАБУ та САП у злочинному 12414”.
Деталі: Він уточнив, що йдеться про той законопроєкт, про який напередодні писала нардепка Інна Совсун, але додав, що над ним працювали низка депутатів.
За словами Железняка, зазвичай реєстрація документа забирає кілька годин, тож уже до кінця дня він має бути на сайті Ради.
Якщо законопроєкт розглядають за звичайною процедурою, то він може потрапити у сесійну залу не раніше, ніж через 7 днів. Однак Железняк нагадав, що проєкти законів можуть розглядати і раніше за процедурою ad hok (Стаття 50 регламенту ВР – Рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур, передбачених регламентом ВР.)
Коли саме може зібратися парламент, він сказати не зміг, зазначивши, що після того скандального голосування “депутатів відпустили у відрядження”.
“Якихось дат ні я, ні хтось інший зараз назвати не можемо. Але скажу так – ми зберемось швидко, а от як зберуться “слуги”, спрогнозувати важко”, – сказав Железняк.
Він додав що депутати також чекають обіцяний президентом законопроєкт.
“Також чекаємо закон від президента – перевіримо у кого текст буде кращий. Може, він там ще реформи запропонує. Але, якщо справді влада хоче виправити помилку – ось вам закон. Далі ваш хід”, – підсумував Железняк.
Пізніше нардепка Ірина Геращенко опублікувала список, хто підтримав новий законопроєкт.
Знати більше: Антиантикорупційна спецоперація. Що стоїть за обшуками в НАБУ
Передісторія:
- Співробітники СБУ та ОГП провели щонайменше 70 обшуків у 15 співробітників Національного бюро розслідувань у різних областях України 21 липня. У НАБУ повідомляли, що силовики не мали судових ухвал на проведення обшуків.
- Детективам НАБУ інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупцію в інтересах олігархів. Водночас активізувалося Державне бюро розслідувань із матеріалами про ДТП кількарічної давнини за участі співробітників НАБУ.
- 22 липня Верховна Рада ухвалила закон №12414 зі змінами до Кримінального процесуального кодексу, згідно з якими НАБУ та САП стають залежними від рішень генерального прокурора.
- Керівники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закликали президента Володимира Зеленського не підписувати законопроєкт №12414, який фактично знищує незалежність НАБУ і САП. Однак увечері 22 липня президент підписав документ.
- У багатьох містах України відбулися акції протесту після ухвалення цієї законодавчої ініціативи.
- Після цього Зеленський пообіцяв внести у Верховну Раду законопроєкт, який забезпечить “силу системі правопорядку” та збереже “всі норми для незалежності антикорупційних інституцій”.
Перед послами країн “Великої сімки” G7 в Україні з поясненнями дій влади щодо НАБУ і САП виступив очільник СБУ Василь Малюк. Він розповів закордонним дипломатам, що позбавлення автономних повноважень НАБУ і САП пов’язане з тим, що в цих організаціях виявили російських шпигунів та корупціонерів.Така собі “відмазка”, дитяча. А що в лавах СБУ не виявляли корупціонерів та агентів Москви? Виявляли! Але ж СБУ після цього не позбавляли повноважень і не передавали управління Службою Безпеки України в руки генпрокурора України. Те ж саме можна сказати й про МВС,Нацполіцію, МО та інших державних інституцій.СБУ нехай і надалі бореться з ворогами України всюди і в НАБУ і в САП, і у себе в СБУ, і в МО, і в Генштабі, і в ОП і у ВР. Можна й треба чистити шеренги НАБУ й САП, проводити аудити, ревізії, реформи, але не відбирати автономність у їх праці й не обмежувати повноваження НАБУ і САП та передавати їх в підпорядкування й управління генпрокурору України Руслану Кравченку, який є особистим близьким другом Володимира Зеленського. У Брюссселі й Вашингтоні цього не розуміють і не зрозуміють, бо це вже дуже попахує авторитаризмом.