Вбивство Шеремета День 205

Вбивство Шеремета  День 205Що би не говорили наші правоохоронці, а справу досі не розслідували. Вбивці не знайдені і не покарані.

34 0 0 0

Слідство не виключає, що вбивство журналіста Павла Шеремета було політичним замовленням, яке могли організувати в Росії.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 8 лютого на прес-конференції, присвяченій підриву Шеремета 20 липня 2016 року.
\”Слідство не виключає версію замовленого політичного вбивства, замовлення на яке надійшло саме з Російської Федерації\”, – сказав Аваков.
Він також оголосив кілька фактів, пов\’язаних із убивством Шеремета.
\”На місці злочину в момент його вчинення була присутня знімальна група \”17-го каналу\”, яка вела пряму трансляцію подій. Рівно така ж ситуація була в нас 16 квітня 2015 року під час ситуації навколо вбивства Олеся Бузини. Журналісти стверджували, що в обох випадках опинилися на місцях убивств випадково\”, – зазначив глава МВС.
Він також повідомив, що при моніторингу телефонних з\’єднань у районі місця злочину в проміжку, близькому до часу його вчинення, зафіксували \”1193 з\’єднання з російськими абонентами\”.
\”Активізація частини з цих абонентів збігається за часом і сигналами попередньо з інформаційною активністю, яка в нас була під час Хресного ходу УПЦ МП у липні 2016 року (27 липня – ред.)\”, – сказав Аваков.
\”І в той же період під приводом участі в якомусь зльоті прихильників однієї з нетрадиційні церков у Києві – я не називаю конкретику зумисно – організовано в\’їхала велика група громадян Російської Федерації. З\’єднання мобільних телефонів представників цієї групи зафіксовано поблизу місця проживання й роботи Павла Шеремета за кілька днів до злочину і вранці 20 липня в районі вибуху. Після чого дивним чином були локалізовані й зійшли нанівець\”, – додав він.
У розслідуванні даних обставин слідство направило доручення в низку країн для вивчення цих людей і їхньої активності в ті кілька днів у Києві.
\”Слідство має обґрунтовані припущення про можливу причетність цих людей до скоєння злочину\”, – заявив Аваков.
Зазначимо, що майже весь липень адепти духовного центру \”Відродження\” проводили в Києві щорічний \”коледж\” за назвою \”Гора Мойсея\”, який зібрав багато людей.
Міністр навів іще один факт: \”Павло Шеремет у липні 2016 року зустрічався в Москві з екс-міністром доходів і зборів України Олександром Клименком. На думку свідків, зустріч виявилася співбесідою на посаду головного редактора радіо \”Вести\” – однієї зі складових медіахолдингу \”Вести України\”, створеного для проведення контрпропагандистської й проросійської роботи на території України\”.
\”За словами свідків, Павло повернувся незадоволеним результатами зустрічі й охарактеризував стан Клименка як \”православ\’я головного мозку\”, – сказав Аваков.
Він також зазначив, що Шеремет у своїх публікаціях порушував тему вербування російською ФСБ українських громадян для ведення \”диверсійно-дестабілізаційної роботи\” в Україні.
\”Уже після його смерті МВС і СБУ разом із ГРУ Міноборони встановили групу осіб, підозрюваних у співучасті в убивстві колишнього військовослужбовця Івана Мамчура в Рівному у вересні 2016 року, як і в інших протиправних діях\”, – сказав Аваков.
\”Ми маємо ще кілька епізодів – частина з яких розслідується й не підлягає розголосу, – коли працювала подібна схема\”, – додав він.
Так, \”аналогічні мотиви й методи\” вбачаються у випадку з замахом на нардепа Антона Геращенка, сказав Аваков.
Міністр також нагадав, що Павло Шеремет був другом російського опозиціонера Бориса Нємцова, допомагав йому в написанні книги \”Сповідь бунтаря\”: \”Книгу було надруковано в друкарні Ярославля РФ на замовлення видавництва \”Партизан\”, власником якого був Шеремет\”, – сказав він.
\”Після вбивства Нємцова його соратники збирали гроші на видання книги \”Путін. Війна\”, присвяченої подіям на Донбасі. У Росії книгу заборонено. Є інформація про те, що видання планується здійснити у видавництві \”Партизан\”, – додав голова МВС.
\”За три дні до вбивства Шеремета, 17.07, до Києва приїжджав соратник Нємцова по об\’єднаному демократичному руху \”Солідарність\” Володимир Кара-Мурза-молодший, який зустрічався з журналістами\”, – сказав він.
\”За словами свідків, Кара-Мурза звернувся до Шеремета по допомогу у створенні фільму, присвяченого річниці вбивства Бориса Нємцова – і журналіст планував передати матеріали для фільму й брати участь у його створенні\”, – додав міністр.
Аваков звернув увагу на те, що \”кілька днів тому (2 лютого – ред.), після презентації цього фільму, російського опозиціонера й федерального координатора \”Відкритої Росії\” Володимира Кара-Мурзу було терміново госпіталізовано, він у критичному стані\”.
\”За інформацією медиків, у нього діагностували гостре отруєння невстановленою речовиною\”, – сказав він.
\”Таким чином, результати досудового розслідування умисного вбивства Павла Шеремета на даному етапі дозволяють припустити, що даний злочин – ретельно підготовлене групою осіб замовлене вбивство\”, – підсумував Аваков.
Олена Рощенко, УП