Порошенко: Рубан готував масові терористичні атаки

Порошенко: Рубан готував масові терористичні атакиПрезидент Петро Порошенко заявляє, що затриманий керівник Центру звільнення полонених \”Офіцерський корпус\” Володимир Рубан готував масові терористичні атаки з метою дестабілізації суспільства.

Про це він сказав під час зустрічі з головою СБУ Василем Грицаком, фрагмент якої транслював канал \”112 Україна\”.

Він наказав Грицаку взяти під особистий контроль розслідування цієї справи.

\”Розслідувати в найкоротший термін, притягти до відповідальності, проінформувати суспільство і забезпечити мир і спокій громадян\”, – звернувся він до глави СБУ.

Президент також запевнив, що Рубану не вдасться відкупитися від звинувачень.

\”Хочу розчарувати тих, хто стверджує, що їм вдасться або відкупитися, або відповзти\”, – сказав Порошенко.

\”Хочу наголосити, що мова йде не про перевізника. Ви отримаєте абсолютно неспростовні докази, які масштабні терористичні акти готувалися в Україні і яка для цього була задіяна мережа\”, – додав він.

За словами президента, метою злочинців було дестабілізувати суспільство через масові терористичні атаки.

\”І докази для цього (принаймні те, що мені повідомив глава СБУ) є неспростовні. Бо мова йде про стабільність держави, про захист безпеки в столиці України\”, – підкреслив Порошенко.

У свою чергу, Грицак пообіцяв повідомити шокуючі деталі під час брифінгу о 15:00.

\”Сьогодні під час брифінгу, який заплановано на 15:00 ми повідомимо українському суспільству більше деталей. Я думаю, що вони для декого будуть шокуючими\”, – сказав він.

Як відомо, керівника Центру звільнення полонених \”Офіцерський корпус\” Володимира Рубана було затримано 8 березня на КПВВ з арсеналом зброї. Інформацію про його затримання підтвердив генпрокурор Юрій Луценко. Рубан перебував у СІЗО у Маріуполі.

9 березня Рубану було повідомлено про підозру за ч.1 ст. 263 КК \”Незаконне поводження зі зброєю\”, та ч.1 ст.14 \”Готування до злочину\”, ч.3 ст.258 \”Терористичний акт\”.

Рубана підозрюють у підготовці теракту в урядовому кварталі, атаки на Верховну Раду та вбивствадепутатів і інших державних діячів з використанням гранатометів і мінометів. Серед людей, які могли бути цілями Рубана – прізвища Порошенко, Аваков, Яценюк, Турчинов.

Близько 12:00 Рубана привезли у Шевченківський райсуд м.Києва для обрання запобіжного заходу.

Сам він відкидає всі звинувачення.

Катерина Тищенко, УП

Новини Партнерів