У Чернівцях презентували документальну книгу «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», де учасники Революції Гідності згадують про історичні події

У Буковинському медіа-центрі «Belle Vue» 14 грудня відбулася презентація документальної книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», де учасники Революції Гідності, в тому числі з Буковини, згадували про ті історичні події.

 

За словами директора Науково-дослідного центру буковинознавства, координаторки та інтерв’юерки опитування про події Революції Гідності у Чернівцях Ганни Скорейко, Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія».

 

Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах, на основі чого і будо сфомовано книгу “Майдан від першої особи. Регіональний вимір”.

 

За її словами, у 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

 

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

 

 

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Чернівецькій області.

 

 

На відзначення п’ятої річниці Революції Гідності Українським інститутом національної пам’яті заплановано провести низку регіональних презентацій. До участі у презентації в Чернівцях запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Чернівецької, Львівської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей.

У чернівецькій презентації криги взяли участь: завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович; координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті Тетяна Привалко; краєзнавець, член правління Тернопільського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Петро Шимків; координатор Громадської ради Майдану, голова ради Студентського Братства Львівщини Борис Пошивак; активістка луцького Євромайдану, журналістка інтернет-ресурсу «Громадське. Волинь»Марія Доманська; голова Громадського конвенту ужгородського Майдану Павло Гомонай; доцент кафедри журналістики НаУ «Острозька академія» Сергій Штурхецький; “Голос Чернівецького Майдану”, голова Голова Чернівецької обласної громадської організації “Майдан” Юрій Скорейко, керівник Автомайдану Олексій Коломієць; шеф-редактор газети “Час” Петро Кобевко, керівник порталу БукІнфо Сергій Зарайський та громадський активіст, волонтер Сергій Николайчук.

 

Фото БукІнфо та Інституту Націоналньої пам”яті (с)
http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=108544