Пішов із життя відомий український поет та перекладач Мойсей Фішбейн

Серце поета перестало битися напередодні ввечері

На 74-му році життя помер відомий український поет і перекладач, член Українського ПЕН та Національної спілки письменників України Мойсей Фішбейн. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

“Сьогодні увечері (26 травня – ред.) після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. Про це мені щойно повідомила його дружина п. Олена”, – зазначив він.

Втім, про яку саме хворобу йде мова, Сидоржевський не уточнив.

Очікується, що про дату та місце поховання буде повідомлено пізніше.

Мойсей Фішбейн – український поет та перекладач єврейського походження, лауреат премії імені Василя Стуса, член Українського ПЕН та Національної спілки письменників України. Лицар ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Він народився 1 грудня 1946 року у Чернівцях. Закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту.

З 1982 року жив у Німеччині, де в 1982—1995 роках працював в український та російській редакціях радіостанції “Свобода” кореспондентом, коментатором, редактором.

Писав власні вірші і перекладав з десятка європейських мов. У 2003 році повернувся в Україну.

М. Фішбейн: «Якби я жив у той час і був навіть не молодою людиною, я б усе одно пішов до Української повстанської армії. УПА була єдиною армією, яка воювала за незалежність України. До якої армії ще я, український поет, міг піти!»
І ще цитата: «Український поет не повинен ставитися позитивно, чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет».

 

Новини Партнерів