На Буковині знайшли зуб мамонта, якому 300 тисяч років

Наразі це найдавніша знахідка решток мамонта, які коли-небудь виявляли на території области.

 

Фото Укрінформ

У Чернівецькій області під час розкопок палеолітичної стоянки Молодове V на березі Дністра науковці знайшли зуб мамонта, якому близько 300 тисяч років, передає Укрінформ.

Професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії ЧНУ ім. Ю. Федьковича Богдан Рідуш зазначив, що це не перша знахідка решток мамонта в області.

«Із того, що вже опубліковано, ми маємо знахідку так званого Хазарського мамонта (лат. Mammuthus trogontherii chosaricus) — його зуб. Це один із предків звичайного Шерстистого мамонта, який жив близько 300 тисяч років тому. Його виявили поблизу палеолітичної стоянки на Дністрі Молодове V», — зауважив науковець.

Раніше вважали, що найдавніші шари цієї стоянки мають вік 50-60 тисяч років. Але знайдений зуб доводить, що там заховані і набагато давніші рештки тварин.

Фото Укрінформ

За словами науковця, знайдений зуб виявили минулої зими. Через низький рівень води у Дністрі саме в цю пору найкраще проводити наукові розвідки.

«У нас на території области відомі декілька опорних, тобто добре досліджених багатошарових палеолітичних стоянок. Найвідоміша з них — Молодове V. Вона розташована в долині Дністра. Цей зуб ми знайшли минулої зими. Рівень водосховища упав, була також тепла зима, і ми їздили дивитися розріз тієї стоянки. Там знайшли багато цікавих решток. Окрім зуба мамонта, були і декілька зубів коней, яким також близько 300 тисяч років. Вони відрізняються за розмірами і за морфологією від нинішніх коней», — додав географ.

Після проведення всіх необхідних наукових досліджень знахідку зможуть передати до природничого музею ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Фото Укрінформ

peredplata