Упродовж минулого року правоохоронці Буковини завершили досудове розслідування за 126 фактами, пов’язаними з домашнім насильством

Упродовж минулого року правоохоронці Буковини завершили досудове розслідування за 126 фактами, пов’язаними з домашнім насильством

Протягом 2021 року поліцейські ГУНП в Чернівецькій області відреагували на понад 13 тисяч звернень громадян про вчинення домашнього насильства. За результатами проведених перевірок, більше 30% отриманих повідомлень про такі факти отримали підтвердження.

Відтак -відносно 4147 правопорушників працівники поліції склали адміністративні матеріали за статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Наразі на профілактичному обліку поліції Чернівецької області за вчинення домашнього насильства перебуває 2366 кривдників, серед них 2177 – чоловіків, 184 – жінки та 5 дітей. За ними правоохоронці  здійснюють постійний контроль та проводять превентивні заходи для недопущення вчинення аналогічних протиправних дій у майбутньому.

За цей період від протиправних дій кривдників на Буковині постраждали понад 8500 жінок, майже 3200 – чоловіків та 265 дітей.

Слідчі поліції Буковини за минулий рік завершили досудове розслідування за 126 фактами домашнього насильства, з яких 91 обвинувальний акт поліцейські передали до суду за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтею 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального Кодексу України .

Працівники поліції винесли майже півтори тисячі термінових заборонних приписів стосовно кривдників. Також на підставі рішення суду міста Чернівці було винесено 10 обмежувальних приписів відносно кривдників, з них – п’ятьом особам анульовано дозвіл на придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів.

Нагадаємо, з вересня 2019 року на базі ГУНП в Чернівецькій області функціонує сектор з протидії домашнього насильства. Такі мобільні групи створені для оперативного реагування на  факти домашнього насильства, надання комплексної допомоги потерпілим та проведення превентивної роботи з кривдниками.

Поліцейські нагадують: якщо ви стали жертвою насильства, звертайтесь за номером «102»!

Також вам допоможуть:

❗Чернівецький обласний центр соціально-психологічної допомоги — працівники даного центру завжди готові допомогти людям, які з тої чи іншої причини опинилися в скрутному становищі. Тут можна отримати не тільки психологічну допомогу, але й різноманітні соціальні послуги, які допоможуть стати на ноги (послуги побутового характеру, педагогічні, медичні, інформаційні та навіть юридичні). Тел. (0372) 582383;

❗Обласна комунальна установа «Соціальний центр матері та дитини» – в даний заклад для тимчасового проживання можуть звернутись жінки, на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, потерпають від домашнього насильства. Тел. (0372) 527998;

 

❗Чернівецький міський центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді — також в свою чергу надають допомогу сім’ям, які її так потребують — батькам, які виховують дітей з особливими потребами, дітям-сиротам, дітям, які потерпають від домашнього насильства, учасникам АТО, неповнолітнім та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі та іншим. Тел. (0372) 526434;

 

❗Служба у справах дітей Чернівецької міської ради — дана установа організовує та реалізовує різноманітні заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей в нашому місті, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців. Також запобігає дитячій бездоглядності та безпритульності, попередженню жорстокого поводженню з дітьми в сім’ї та поза сімейним оточенням, вчиненню дітьми правопорушень. Тел. (0372) 523405.

Джерело: Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області