Родина губернатора Буковини знову у центрі митного скандалу

Родина губернатора Буковини знову у центрі митного скандалуЧернівецька митниця ДФС встановила черговий факт ухилення від сплати митних платежів однією з «родинних фірм» губернатора

Сума недоборів митних платежів за фактами двох митних оформлень становить понад 3 млн. грн.

Виявлення вчиненого адміністративного правопорушення стало можливим після отримання митницею відповіді митної адміністрації Туреччини на запит щодо перевірки автентичності документів, на підставі яких було здійснено митне оформлення товарів.

У ході здійснення контрольно-перевірочних заходів встановлено факт заниження вартості товарів та відсутність заяви експортера про країну походження товарів, що були ввезені на адресу фірми зятя голови Чернівецької ОДА.

Наразі вирішується питання про запровадження справи про порушення митних правил за ст.485 Митного кодексу України, санкція якої передбачає накладення штрафу у 300-відсотковому розмірі несплачених митних платежів. У даному випадку штраф перевищуватиме 9, 5 млн. грн.

Нагадаємо, що упродовж останніх 2 років щодо «родинних фірм» Фищука запроваджено 19 справи про порушення митних правил, з яких 10 – за ст. 485 Митного кодексу України за фактами ухилення від сплати митних платежів.

Павло Верещагін