В Одесі вже заборонили символіку УПА

В Одесі вже заборонили символіку УПА Одеська міська рада заборонила використання в місті символіки ОУН-УПА. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання сесії 16 квітня, пише УНІАН.

У документі сказано, що раніше Одеська міськрада затвердила рішення \”Про заходи щодо недопущення проявів нацизму, фашизму і радикального націоналізму в місті Одесі\”, яким забороняється пропаганда війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини і здоров\’я населення.

В міськраді переконані, що в місті продовжують мати місце факти нехтування зазначеними правовими нормами з боку радикально налаштованих і профашистських елементів, говориться в документі.

\”Так, 26 березня 2013 року в Одесі напередодні футбольного матчу Україна – Молдова група фашиствуючих молодиків пройшла маршем вулицями міста з гаслами: \”Комуняку на гіляку!\”, \”Москалів на ножі!\” і образливими речівками на адресу президента і жителів Донбасівського регіону.

При цьому вони висаджували в повітря петарди і провокували перехожих\”, – говориться в рішенні від 16 квітня.

\”Заборонити в Одесі використання фашистської символіки, плакатів і прапорів німецько-фашистських формувань, зокрема дивізії СС \”Галичина\”, батальйону \”Нахтігаль\” і ОУН-УПА як таких, що ображають людську гідність і принижують ветеранів Великої Вітчизняної війни\”, – говориться в рішенні.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійні комісії Одеської міської ради з культури, духовності та взаємодії з громадськими організаціями, з науки і освіті, із законності, правопорядку і реалізації державної регуляторної політики, у справах молоді та спорту.