В Чернівцях діяла організована злочинна група під виглядом кредитної спілки

В Чернівцях діяла організована злочинна група під виглядом кредитної спілкиПрокуратура Чернівецької області скерувала до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження стосовно 4-х членів організованої злочинної групи однієї з чернівецьких кредитних спілок.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що у січні 2009 року 33-річний буковинець В. з метою заволодіння шахрайським шляхом грошима громадян створив у Чернівцях кредитну спілку. Трохи згодом з метою реалізації злочинного умислу – й організовану групу, залучивши до неї ще трьох жителів нашого обласного центру: жінку і 2-х чоловіків. Так, жінка була призначена на посаду головного бухгалтера, один із чоловіків очолив правління спілки, а інший став її головою спостережної ради.

Члени ОЗГ достовірно знали про збитковість кредитної спілки. Однак з метою залучення нових депозитних вкладів від населення встановили високі відсоткові ставки по даних договорах у розмірі до 37 % річних, у той час як по державі середній становив 19%. При цьому вкладникам повідомляли, що залучені кошти використовуватимуться на видачу спілкою кредитів. Таким чином за період своєї діяльності – з березня 2009-го по жовтень 2012 р.р. члени ОЗГ заволоділи грошовими коштами громадян на суму майже 13млн.340тис. грн.

Дане кримінальне провадження з обвинувальним актом скероване до суду для розгляду по суті.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Як нам вдалось довідатись, справа стосується кредитної спілки \”Кредитна каса\”, про яку Час писав.